KARA ZA ZABICIE PSA Fundacja Centaurus
KARA ZA ZABICIE PSA Fundacja Centaurus

Podpisz petycję
Fundacji Centaurus!

Zbieramy 1 milion podpisów na świecie, aby uratować zwierzęta z wojny na Ukrainie! Twój podpis może pomóc otworzyć dla nich granice, które zamknęła biurokracja. Unia Europejska musi je przepuścić, inaczej grozi im śmierć głodowa lub w wyniku bombardowań. Otwórz z nami granice! Podpisz petycje!Razem dla zwierząt
z frontu Ukrainy!

Jeśli popierasz nasze działania i konwoje na rzecz zwierząt z Ukrainy, tutaj możesz dołączyć do naszej akcji i zostać fundatorem naszych konwojów i późniejszej opieki nad setkami ewakuowanych psów i kotów z terenów ogarniętych wojną na Ukrainie. Od pierwszego dnia wojny prowadzimy ewakuację zwierząt, do tej pory 1000 psów i kotów zostało przez nas przetransportowanych i otrzymały pomoc i schronienie. Czekają na nas jeszcze blisko 2000 zgłoszonych zwierząt ze schronisk i bezdomnych. Zbieramy fundusze na paliwo, wynajem busów, klatki kennelowe, transportery, miski, czipy, szczepionki, paszporty, paliwo do agregatów i wynajem ocieplanych kontenerów oraz kliniki weterynaryjne. Twoja pomoc ratuje im życie

20zł
50zł
100zł
inna

Dziękujemy Państwu za każdą pomoc!

PAYPAL: kontakt@centaurus.org.pl

Apelujemy do Rady i Komisji Europejskiej o działanie i umożliwienie światu niesienia pomocy zwierzętom Ukrainy.24 lutego 2022 r. Rosja zaatakowała Ukrainę. Jesteśmy przy granicy od pierwszego dnia wojny do dzisiaj. Stworzyliśmy centrum pomocy dla zwierząt. Konwoje Fundacji Centaurus uratowały już prawie 1000 zwierząt z bombardowanej Ukrainy, przetransportowaliśmy ponad 90 ton karmy dla zwierząt i dużą ilość leków. Dziś walczymy z biurokracją. Walczymy o przepisy, które umożliwią zwierzętom ewakuację z terenów objętych wojną.

Przepisy dotyczące wwozu zwierząt zmieniają się co chwila, głównie w nocy. O ile na początku działań wojennych na Ukrainie mogliśmy ewakuować zwierzęta bez większego problemu przez granicę polską, słowacką i rumuńską, o tyle zmieniające się stanowiska organów doprowadziły praktycznie do uniemożliwienia ewakuowania tysięcy kolejnych zwierząt z Ukrainy, co skazuje je na śmierć poprzez zagłodzenie, odstrzał lub bombadowanie. Konwoje Centaurusa są gotowe są do ewakuacji z terenu wojny jeszcze kilku tysięcy zwierząt. Dla wszystkich mamy już bezpieczne i sprawdzone miejsca, bo świat chce pomóc ocalić zwierzęta, które nie są winne tej wojnie. Niestety od 23 marca 2022 Polska granica praktycznie nie przepuszcza zwierząt schroniskowych czy bezdomnych i zawraca je z powrotem na Ukrainę, gdzie wojna się zaognia. Wielokrotnie zarówno my, jak i inne organizacje z całego świata, staliśmy na granicy 2 dni ze zwierzętami i nie zostaliśmy przepuszczeni. Pod granicą powstają powoli obozowiska, gdzie przetrzymywane są zwierzęta, które zostały cofnięte z granicy.

Obecna sytuacja przedstawia się następująco: po wielokrotnych zmianach wytycznych dotyczących wpuszczania zwierząt z Ukrainy na terytorium UE przez polską granicę transport zwierząt bezdomnych i z ukraińskich schronisk możliwy jest jedynie po spełnieniu wszystkich standardowych wymagań UE. Należą do nich: miareczkowanie, szczepienie na wściekliznę, paszport, czip, czasem Trace (miareczkowanie wykonuje się po 30 dniach od szczepienia). Mimo, iż dotychczas organizacje szczepiły i czipowały zwierzęta oraz poddawały je kwarantannie na terytorium RP obecnie będziemy zmuszeni do otwierania „ośrodków przejściowych” na terytorium Ukrainy i przy polskiej granicy, aby oczekiwać na spełnienie wszystkich wymagań.

Żądamy uznania sytuacji za wyjątkową i wydania wytycznych wprowadzających procedury umożliwiających ewakuację z Ukrainy zwierząt ze schronisk oraz bezdomnych do organizacji pro zwierzęcych w Polsce. Nie uchylamy się od obowiązku spełnienia przepisów zakaźnych ale umożliwienia nam wykonywania tych procedur na terytorium Polski.

Apelujemy więc do Rady i Komisji Europejskiej o natychmiastowe działanie i umożliwienie światu niesienia pomocy zwierzętom Ukrainy. Apelujemy o nieblokowanie nas na granicy i zapewnienie pomocy przez granicznych lekarzy weterynarii, w przygotowanych miejscach kwarantanny, przy uwzględnieniu realiów sytuacji. Tylko ujednolicone i jasne przepisy oraz współdziałanie organizacji pro zwierzęcych może uratować tysiące zwierzęcych istnień.


Twój głos też liczy się podczas tej wojny. Twój głos ratuje życie. Podpisz petycje i pomóż nam ocalić tysiące zwierząt Ukrainy przed śmiercią na wojnie!
Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus
ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488

PAYPAL: kontakt@centaurus.org.pl
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Swift/Bic: BPKOPLPW
IBAN: PL15102052260000600202200350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

Jeśli chcesz zostać szybko poinformowany o wyniku akcji - podaj w tytule wpłaty dodatkowo swój nr telefonu. Zadzwonimy lub otrzymasz sms!